Щоб помстися батькам, в школі на Одещині порушили таємницю усиновлення їх доньки Мам, які відстоюють права своїх дітей, в ОТГ цькують, принижують, а одній з сімей спалили машину

Не на життя, а на знищення, схоже, розігралася боротьба в Розквітівській ОТГ, що на Одещині. Про це пише на своїй сторінці у Фейсбуці відома українська письменниця Лариса Ніцой.

Зокрема, як виходить з повідомлень письменниці, травля двох родин — Сапункових та Витопоренко — почалася через те, що їх мами, Сапункова Лариса та Витопоренко Іванна, відмовляються від того, щоб їх діти вивчали в школі російську мову та критикують керівництво школи.

Усе почалося з того, що в якості додаткових занять керівництво школи вже другий рік затверджує російську мову. Мами заявили директору, що, згідно з законодавством, вони мають право брати участь у вирішенні шкільних питань щодо процесу навчання, оскільки відповідають до повноліття за своїх дітей і за дитячі потреби. Але керівництво це звернення проігнорувало.

Читайте також: міру обліко-моралє вчительки Макаренко встановив суд

Після цього жінки написали листа в Одеське обласне управління освіти. В ньому вони, за словами Ніцой, написали не тільки про примусове вивчення російської мови, а й про інші грубі порушення в школі: у дітей часто немає уроків з різних предметів, але за ці уроки в дітей стоять оцінки; педагогічний колектив, нібито, дозволяє собі за своїм бажанням раніше від усієї України завершувати семестр і відпочивати; в школу закуповувалися вкрай дешеві ноутбуки за ціною дорогої техніки; знання дітей погані, вони вчаться, по суті, не в школі, а в репетиторів.

Реакція директора школи та місцевої влади не забарилася.

«Мам стирають в порошок, принижують, чинять тиск. Щоб налаштувати село Розквіт проти цих мам, голова ОТГ Лозов пригрозив, що «зробить так, що село саме заб’є цих дуреп камінням», і розпустив чутку, що через цих двох «притиряних» мам закриває школу в Розквіті. Місцевий департамент освіти підтакує, бо керує ним не призначений директор департаменту, а дружина голови ОТГ Лозова.

Читайте також: в Ужгородському інтернаті для дітей з вадами слуху педагоги б’ють дітей та плюють їм в обличчя

У школі 170 учнів, розпустить таку школу не можна, однак село перелякалося. З цими мамами бояться розмовляти і їх стороняться. Вони живуть ніби в ізоляції. Та цього мало, голова ОТГ пригрозив вивезти Сапункову із села, а методист з управління освіти (мається на увазі вже одеське обласне — Авт.) йому радить «давіть ету плєсєнь, чтоби галави нє маглі паднять». Проти дітей цих мам керівництво збирає в школі підписи, щоб виключити дітей зі школи, нехай їздять в сусідні села», — пише письменниця.

Читайте також: вчитель — учню: «Я тебе розмажу по стіні»

Але на цьому тижні ситуація різко погіршилася. Місцева влада нібито почала мститися за те, що жінки продовжували надавати ситуацію розголосу. І, якщо вірити дописам Ніцой, то ситуація дійшла до криміналу.

Читайте також: восьмирічних дітей змусили розвантажувати вантажівку з підручниками

По-перше, у школі донці Сапункових розкрили таємницю про те, що вона їм — не рідна дитина:

«Мами з татом не було вдома, бо вони їздили в цей час ще з однією мамою, Іванною, в область шукати правди, — продовжує письменниця і цитує вчителів, —  «Якщо твоя мама така добра і так дбає про освіту в нашій школі для всіх дітей, то чому тоді вона тільки тебе вдочерила, а твоїх братиків і сестричок покинула, і вони зараз десь в інтернатах?». Поки тато з мамою приїхали вночі з Одеси, дівчинку втішали троє: дві сестрички і братик, з якими вона зростала в родині.

По-друге, вночі Сапунковим спалили машину.

«На час пожежі їм відключили воду, — викладає Лариса подробиці події. — Самотужки гасити не могли. Після пожежі о 2 ночі вода чарівним чином з’явилася (…) Ми саме розмовляли по телефону, хотіла дізнатися, як пройшла нарада в області, куди викликали Сапункову, коли зненацька в трубці почулося: «Машина горить!» А з часом прийшло повідомлення: «Мамі дуже погано, це Катя. Тьотя, допоможіть, нам. Ми дуже боїмося…».

Зважаючи на те, що повсталі на боротьбу родини не можуть знайти правди ні в районі, ні в області, Лариса Ніцой закликає усіх не байдужих — активістів, журналістів долучитися до розслідування цієї справи і допомогти знайти справедливість.Поделитесь.