Скандал на Одещині через вивчення російської мови закінчився перемогою батьків В Розквітівській школі вилучили мову країни-агресора з переліку обов’язкових

Педагогічна рада Розквітовскої загальноосвітньої школи I-III ступенів прийняла рішення про зміну навчального плану, виключивши з обов’язкового вивчення предмет «російська мова».

Про таке рішення повідомив кореспонденту Укрінформу заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Як повідомляв «ГД», проти такої міри як обов’язкове вивчення російської мови виступили дві родини учнів цієї школи — Сапункові та Вітопоренко. Але це переросло у конфлікт, який вийшов далеко за межі школи. Зокрема, як повідомляла українська письменниця Лариса Ніцой, з цим пов’язують  порушення таємниці усиновлення, а також пожежу автомобіля Сапункових. Тому це рішення можна назвати перемогою родин активістів.

«Обговоривши ситуацію, яка виникла в результаті відмови батьків деяких учнів від вивчення в школі предмета» російська мова «, педагогічна рада освітнього закладу прийняв рішення про зміну навчального плану з «Доповненням №12″ до «Доповнення №1». Відтепер російську мову в цій школі учні будуть вивчати не як обов’язковий предмет, а лише ті, хто побажає, в рамках факультативних занять «, — зазначив Колебошин.

За словами заступника голови ОДА, «згоду на викладання цього факультативу дала вчитель російської мови та літератури».

Директор школи Валентина Коршункова, яка підписала рішення членів педагогічної ради, уточнила, що на засіданні також вирішено збільшити на годину вивчення англійської мови.

Потрібно відзначити, що це перший в Одеській області прецендент, коли сім’ї учнів категорично відмовилися від вивчення їхніми дітьми в школі «мови країни-агресора».

У свою чергу, голова громадського союзу «Консультативна Рада з дотримання законодавства» Дмитро Роговський прокоментував ситуацію так: «Чи можемо сказати, що сім’ї Сапункова і Вітопоренко відстояли за підтримки небайдужої громадськості свої законні права і права своїх дітей, досягли результату: російська мова не буде обов’язковим предметом для викладання в Розквітовской ЗОШ І-ІІІ ступенів. Хоча це лише один з етапів реформування освітянської системи «.


Поделитесь.