Що болить одинадцятикласникам? Богдана Макалюк, учениця Малої академії наук в секції «Журналістика», ЦДЮТ м. Черкаси

Випускний клас — золота пора життя чи вічні синці під очима від недоспаних ночей?

Все-таки одинадцятий клас — це один із найважливіших періодів життя людини. На цей час припадає вибір майбутньої професії від якої залежить все подальше життя. За даними мого опитування серед знайомих та однолітків 80% учнів вже вирішили, ким будуть у майбутньому. І лише 20% ще знаходяться в роздумах.

Якщо ви зараз запитаєте у випускника: «Яка твоя мрія?», то майже кожен відповість: «Вдало здати ЗНО». Адже від його результатів залежить, чи вступиш ти до вишу, чи отримаєш омріяну професію. Зовнішнє Незалежне Оцінювання є найбільшою проблемою одинадцятикласників.

— Через підготовку до ЗНО мені довелося покинути танці, якими я займався 12 років, адже, незважаючи на 7-8 шкільних уроків, кожного дня в мене є додаткові заняття з репетиторами, -поділився з нами випускник Павло.

Читайте також: «Ти — симулянт! Або чому в традиційних школах не сприймають альтернативне навчання»

Тут виникає питання: навіщо наймати репетиторів, хіба не вистачає шкільних знань? Наше опитування показало, що 75% учнів задоволені освітою, а інші 25% — ні. Щодо репетиторів, то думки також відрізняються:

— Хотілося б, щоб в старших класах діти самі обирали предмети, які їм потрібно вивчати для майбутньої професії. Саме тому батьки мені наймають репетиторів з тих предметів, з яких буду здавати ЗНО, адже мені не вистачає шкільних годин, — розповіла однокласниця Юлія.

Читайте також: «Не в лучших интересах ребенка: особенности ювенальной системы в США»

А випускниця Яна сказала наступне:

— Я задоволена освітою,ми можемо всебічно розвиватись, маючи багато навчальних предметів. Репетиторів я не наймаю, мені достатньо тих знань, що надають у навчальному закладі. Крім цього, я багато годин віддаю самопідготовці.

Дорослі не задумуються, яка вага відповідальності падає на плечі одинадцятикласників. Через те, що ми є найстаршими у школі, то маємо захищати честь школи на різноманітних спортивних змаганнях, конкурсах, конференціях та олімпіадах. Але саме через це ми постійно втомлені.

— Не віриться, що саме так проходить найкращий рік навчання в школі. Хочеться просто, хоча б один день відпочити і ні про що не хвилюватись, — поділився старшокласник Богдан.

Читайте також: 14-летняя Ангелина: «В лагере мы учились избавляться от агрессии и искать подход к чужой беде»

Тому хочеться сказати усім іншим школярам: ви думали, якщо випускники — найстарші, то їм все легко вдається? Що вони нічого не роблять і тільки ходять по школі, як павичі? Одинадцятикласник — це тільки звучить пафосно і круто,а насправді за цим словом приховується купа проблем, які потрібно вирішувати.

Хотілося б побажати удачі всім випускникам: не хвилюйтеся, у вас все вийде, головне — старанно над цим працювати.Поделитесь.